MENU
02 (1)

Pięć kroków do stworzenia pokoju pierwszoklasisty

jesienne_wnetrze_001.docx

31 sierpnia 2016 Comments (0) Views: 771 Aranżacje

Aranżujemy jesienne wnętrze

Jesień to dla wielu ludzi wyczekany czas, kiedy mogą rozkoszować się ciepłem domowego zacisza, dni są jeszcze trochę długie, a krajobraz za oknem wciąż pozostaje barwny. To dobry czas na wprowadzenie niewielkich zmian w mieszkaniu, aby w pełni poczuć klimat tej pory roku.

W chłodne wieczory marzymy o ciepłym, przytulnym wnętrzu. To doskonały powód, aby zadbać o kolorystykę mieszkania. Tu sprawdzą się wszelkiego rodzaju brązy, zielenie i beże. Można również zaakcentować mocniejsze odcienie – pomarańczowe i czerwone tony ożywią i dodadzą energii. Interesującym rozwiązaniem może okazać się pokrycie ściany drewnianymi krążkami.

Panele z naturalnego drewna są łatwe do samodzielnego wykonania i niezwykle efektowne. Wystarczy wyciąć kółka o jednakowej grubości. Należy zaimpregnować drewno z każdej strony, aby nie chłonęło wilgoci i nie zbierało kurzu. Krążki najlepiej przyklejać klejem do boazerii lub do płytek ceramicznych.

Dużą uwagę należy poświęcić też tkaninom. Wyposażmy się w ciepłe koce w jesiennych kolorach. Mogą przykrywać łóżka lub być przewieszone przez oparcie fotela. Dobrze będzie zainwestować w powłoczki na poduszki w barwach koca. Można również powiesić w oknach długie zasłony. Z taką stylizacją dobrze koresponduje wiklina, która czyni wnętrze cieplejszym. Jeśli skupimy się na kolorystyce i dobrym doświetleniu wnętrza, osiągniemy wymarzony, pełen ciepła efekt.

Źródło zdjęć: Pinterest

jesienne_wnetrze_002.docx