MENU
5

Z policzkiem i duszą

2

Podium dla podestu

c

11 kwietnia 2016 Comments (0) Views: 776 Aranżacje

Dla mnie cappuccino

Caffe latte, espresso, a może po prostu cappuccino? To nie jest pytanie baristy, ale dekoratora wnętrz, określającego paletę beżo-brązu przechodzącego w bardziej intensywnym wariancie w czerń. Dziś zobaczymy jak na dłoni, jak prezentuje się włoskie cappuccino w domowej alkowie.

Przytulny i elegancki brąz, w szczególności z białymi i złotymi elementami, sprawia wrażenie przestrzeni bogatej, ciepłej i królewskiej, a przy tym wyważonej i stonowanej. To idealny kolor przewodni do wnętrz mieszkań ludzi opanowanych, dojrzałych i spokojnych.

Ze względu na mnogość odcieni całej gamy beżowo-brązowych kolorów, można nieskończenie żonglować dodatkami, utrzymując całą przestrzeń w tej samej palecie barw, a zarazem różnicując poszczególne dodatki, tak, by wnętrze nie było zbyt monotonne. Cappuccino sprawdza się doskonale na ścianach, podłogach, a także jako kolor wiodący mebli. Pasuje zarówno do sypialni, nadając jej romantycznego, klasycznego wymiaru, jak i do łazienki, gdzie w połączeniu ze złotą lub białą armaturą, przybiera iście królewski charakter. Neutralna i naturalna kolorystyka beżowych odcieni sprawia, że często wykorzystywane są również w salonach. Łączone z naturalnym drewnem i przełamywany dowolnym kolorem (np. turkusem, szarością lub fioletem) ocieplają miejsce, w którym odpoczywamy. Przecież nic tak nie poprawia humoru jak wypicie prawdziwego cappuccino we własnym salonie, który nawiązuje barwą do włoskiej kawy.

Źródło zdjęć: Pinterest

a b c

b

a