MENU
garderoba_02

Oddzielna garderoba – kto może sobie na nią pozwolić?

Fotolia_107844224_Subscription_Monthly_Mb

Podsumowanie programu Ambasador

06

10 października 2016 Comments (0) Views: 1143 Uncategorized

Dzieci nie potrzebują wychowania

Zwykł mawiać, że dzieciom nie jest potrzebne wychowanie, lecz przyjazne przewodnictwo. Zaproponował zupełnie nowe podejście do traktowania pociech. Widział w nich kompetentne istoty i przeciwstawiał się narzucaniu im zbyt dużej kontroli. Jesper Juul, duński terapeuta rodzinny i pedagog, stał się inspiracją do cyklu spotkań „Przestrzeń dla Rodziny” organizowanych na warszawskim Ursynowie.

Jesper Juul radzi odejście od systemu opartego na karach, posłuszeństwie i przemocy. Zamiast tego proponuje traktowanie dzieci jako istot kompetentnych, a także wspieranie ich w rozwoju i procesach socjalizacji. Te właśnie założenia były myślą przewodnią przy planowaniu zajęć „Przestrzeń dla rodziny”. Wartości, które propagowane są na spotkaniach, to szacunek, empatia, szczerość, autentyczność i odpowiedzialność.

Organizatorzy przewidują bezpłatne zajęcia dla rodziców, opiekunów, dziadków oraz dzieci. W ramach cyklów zaplanowano wykłady i warsztaty kompetencji wychowawczych, twórcze warsztaty, grupę rozwojową dla rodziców podejmującą powrót do pracy, a także konsultacje wychowawcze oraz zawodowe.

W najbliższym czasie przewidziane są cztery spotkania. Pierwsze dotyczyć będą roli rozmowy w życiu rodzinnym. Na następnych zajęciach poruszony będzie temat „Kłótnia rodziców oczami dziecka. Rozwiązywanie konfliktów bez przemocy”. Obowiązuje stały rytm spotkań. Wykłady prowadzone są we wtorki od godziny 18 do 20, natomiast warsztaty w soboty od godziny 9 do 14.

Na zajęcia obowiązują zapisy. Rejestracji można dokonać drogą mailową lub telefoniczną. Spotkania odbywają się w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 18, przy ul. Koncertowej 4.

Źródło zdjęć: Pinterest

06

04