MENU
1

Czuły punkt – światło

02 (1)

Pięć kroków do stworzenia pokoju pierwszoklasisty

2

16 maja 2016 Comments (0) Views: 803 Aranżacje

Jeans wychodzi z szafy

Niegdyś utożsamiany z buntem i wyrazem wolności jeans zdobywa szturmem salony. Wchodzi nie z ulicy, a ze świata mody. Dlaczego by nie wykorzystać tak kultowej i bliskiej każdemu tkaniny w aranżacji własnego M?

Granatowe, z przeszyciami, z dziurami… jeans na wybiegach przyjmował już różne formy i fasony, a dziś wchodzi do mieszkań i nie będzie zamknięty w szafie. Wystawiony na ekspozycję, inspirując swoim kolorem rozmaite dodatki, od jakiegoś czasu gości w salonach mieszkań, a pole do popisu ma tak naprawdę bardzo szerokie. Zarówno z perspektywy kolorów – począwszy od ciemnego granatu po przecierane prawie białe tkaniny, jak i formy. Najczęściej spotykanymi jeansowymi meblami są fotele, pufy i sofy. Bardzo efektownym dodatkiem wyciętym iście ze spodni jest dywan. W zależności od gustu i potrzeb właściciela dywan może być postrzępiony, tak, jakby zużyto do jego produkcji przynajmniej kilka par dobrych jeansów lub może być gałdkim patchworkiem. W każdym przypadku daje świetny efekt i przykuwa uwagę.

Osoby, które wybierają niebieski jeans jako element dekoracyjny do swojego mieszkania wydają się być buntownikami, lubiącymi łamać konwenanse i ceniącymi sobie wolność. Mimo że jeansowy denim zyskał ogromną popularność i już dawno odszedł od klasycznego użycia w postaci robotniczych ubrań, to osoby wybierające go w aranżacji wnętrz, są niewątpliwie indywidualistami, chcącymi zaznaczyć swój charakter i nadać niebanalnego wyglądu swojemu M. Z drugiej strony uniwersalność denimu zarówno w świecie mody jak i w świecie wyposażenia wnętrz, sprawia, że niemal każde mieszkanie wygląda dobrze ubrane w jeans. Pasuje on do stylu eklektycznego, minimalistycznego lub loftów, każdemu z nich dodaje prawdziwego pazura.

Zatem – do dzieła! Dziś wyciągamy z szafy jeans!

Źródło zdjęć: Pinterest

2

3

9

10