MENU
Running woman. Outdoor Workout in a Park

Sportowy Ursynów

a3

Świąteczna aranżacja

Jubelnde Konzertbesucher auf Rock-Konzert

9 grudnia 2014 Comments (0) Views: 1764 Lifestyle, Ursynów

Kulturalny Ursynów

Gdzie na Ursynowie można się rozerwać? Chociażby odwiedzenie Multikina Ursynów, a przecież nie tak daleko znajduje się podobnej wielkości Cinema City Mokotów. Co więcej, chodzą słuchy o tym, że kolejny multipleks ma wkrótce powstać bardzo blisko metra Kabaty. Jak zatem widać, pod względem filmowym mieszkańcy Ursynowa mogą czuć się nasyceni.

multikino

Na osiedlu nie ma co prawda kina studyjnego, jest za to Ursynoteka. To sieć 16 bibliotek, mieszcząca w sobie między innymi Mediatekę, czyli wypożyczalnię płyt kompaktowych oraz DVD w jednym budynku (ul. Cybisa 6). I tu zaczyna się raj dla miłośników klasyki oraz kina artystycznego, ponieważ Mediateka oferuje aż 8 tysięcy tytułów z ukierunkowaniem właśnie na te dwie kategorie. Można tam całkowicie za darmo wypożyczyć dzieła Kurosawy, Antonioniego, Bergmana czy Tarantino, jest też bogaty wybór seriali – nowych i tych trochę starszych.

A propos wypożyczalni – w Domu Kultury ‚Jary’ przy ul. Wiolinowej znajduje się najstarsza działająca w Warszawie wypożyczalnia kaset video! Sprawdzajcie repertuar Domu Kultury także jeśli lubicie teatr, często bowiem pojawiają się tam gwiazdy polskich scen ze swoimi monodramami. Fani muzyki na żywo mogą wpadać na koncerty do Areny Ursynów, gdzie nieregularnie grywają całkiem spore gwiazdy – np. The Roots, Roisin Murphy czy Woodkid. Większe koncerty odbywają się za to na położonym na granicy Ursynowa Torze Służewiec. 14 czerwca wystąpią tam Muse. Autobusem z Ursynowa dojedziecie tam w kilka minut!

Jubelnde Konzertbesucher auf Rock-Konzert