MENU
T3S_2311

Central Park Ursynów z lotu ptaka!

1999_Natolin-Samolot1

Gdzie chcą mieszkać Warszawiacy?

Veturilo

19 listopada 2014 Comments (0) Views: 1832 O inwestycji, Ursynów

Marvipol sponsoruje stację Veturilo!

Moda na rowery miejskie, która na przestrzeni ostatnich lat opanowała Stolicę, została dostrzeżona również przez przedsiębiorców. Dzięki firmie Marvipol Development warszawska sieć wypożyczalni powiększyła się właśnie o kolejną lokalizację – stację sponsorską przy, budowanym przez dewelopera, osiedlu Central Park Ursynów. Jak informuje operator Veturilo i Bemowo Bike, firma Nextbike wśród firm wzrasta zainteresowanie uczestnictwem w prospołecznym, innowacyjnym i ekologicznym projekcie, jakim są systemy rowerów miejskich.

Sieć wypożyczalni w Warszawie to największy w Polsce i jeden z największych w Europie systemów rowerów publicznych. Obecnie z jednośladów Veturilo i Bemowo Bike korzysta ponad 291 tys. osób, które od 2012 roku dokonały już ponad 4 milionów wypożyczeń. Ta popularność przekłada się na stały rozwój systemu. Tylko w tym sezonie system został rozbudowany o 29 nowych stacji, wśród których znajdują się zarówno lokalizacje miejskie, jak i punkty stworzone dzięki sponsorom. Ten ufundowany przez Marvipol Development to już trzydziesta nowa stacja, która w sezonie 2014 pojawia się na mapie Warszawy. Stacja powstała przy budowanym obecnie osiedlu Central Park Ursynów. Z nowej stacji można dojechać do dowolnej lokalizacji na terenie Warszawy. Najbliżej nowopowstałej stacji Veturilo „Central Park Ursynów” znajdują się m.in. wypożyczalnie: Poleczki Business Park, Metro Ursynów. Galeria Mokotów i ul. Cybernetyki.

CAM_3_3_opcja_B_72dpi

- Chcemy, by Central Park Ursynów był osiedlem przyjaznym i atrakcyjnym, wymarzonym miejscem spotkań jego mieszkańców. Oddajemy fragment postindustrialnego terenu, który na nowo projektujemy w sposób na wskroś innowacyjny i przyjazny – mówi Członek Zarządu Marvipol S.A., Mariusz Poławski. - Uruchomiona właśnie stacja Veturilo pozwoli mieszkańcom osiedla na szybki dojazd do metra czy pracy np. w centrum biznesowego Mokotowa, gdzie można dotrzeć w kilka minut. W okolicy znajdują się też liczne ścieżki rowerowe: w pobliżu Służewieckiego Toru Wyścigów Konnych oraz Lasu Kabackiego. Sponsorując stację rowerową, chcieliśmy dać mieszkańcom Ursynowa możliwość poznania jego nowej części, inspirujemy się najlepszymi rozwiązaniami urbanistycznymi, chcemy więc, by Central Park Ursynów na nowo definiował standardy osiedla mieszkaniowego – dodaje.

Stacja Marvipolu to kolejna lokalizacja, która pojawia się w Warszawie, dzięki zaangażowaniu sponsorów. Tylko w 2014 roku swoją cegiełkę do rozwoju miejskiego systemu rowerów dołożyli m.in. EuroCentrum, T-Mobile, Wola Park, Atrium Promenada i Atrium Targówek. Jak zauważa operator wypożyczalni, firma Nextbike Polska taka inwestycja coraz częściej staje się dla firm okazją do rozszerzenia działań na polu społecznej odpowiedzialności biznesu poprzez zaangażowanie w ekologiczny, miejski projekt. Równocześnie to wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy wygodny dostęp do rowerów miejskich zaczynają traktować jako standard dobrych i nowoczesnych inwestycji.

W związku z dynamicznie rosnącą popularnością rowerów miejskich, jako ekologicznego i powszechnego transportu w największych metropoliach, firmy dostrzegły jak ogromny potencjał wiąże się z zaangażowaniem w rozwój systemów rowerowych – mówi Tomasz Wojtkiewicz, Prezes Nextbike Polska. – Setki tysięcy użytkowników naszych jednośladów coraz częściej definiują miejski krajobraz, dlatego warto odwołać się do tych aktywnych i zaangażowanych osób, proponując im coś więcej niż standardową reklamę – dodaje.