MENU
fibaro 3

Dom, który Cię rozumie – system Fibaro

Konkurs_foto_fb_1200x628

Polaroid za zdjęcie!

15679627480_faa45202f0_o

15 czerwca 2016 Comments (0) Views: 882 O inwestycji

Miejskie dwa koła

Samochodem w korkach czy komunikacją miejską w tłumie? A może… rowerem? Coraz więcej osób wybiera ten jednoślad jako środek transportu po mieście, i całkiem słusznie! Nie tylko jest lepszy dla zdrowia, bardziej ekologiczny i nie potrzeba na niego biletu. Plusem jest również to, że nie musimy go nawet posiadać na własność.

Rowery miejskie w Warszawie cieszą się coraz większą popularnością. Ponad pół miliona wypożyczeń Veturilo zarejestrowano już od początku sezonu. W tym czasie przybyło prawie 26 tys. nowych użytkowników. Półmilionowe wypożyczenie odnotowano 16 maja br. – rowerzysta wypożyczył rower na stacji „Plac Zbawiciela – Nowowiejska – Mokotowska” i po 20 minutach oddał go na stacji „ul. Waryńskiego – ul. Nowowiejska – Metro Politechnika”. Tegoroczny najaktywniejszy użytkownik ma na koncie 342 wypożyczenia, co oznacza, że korzysta z rowerów średnio 4,5 razy dziennie. Oby tak dalej!

Ale bez obaw – w tym sezonie rowerów nie zabraknie. Veturilo uruchomiło bowiem 204 stacje, na których udostępnia ponad 3 tys. rowerów. Jest też po czym jeździć, bo Warszawa ma już ponad 450 km ścieżek rowerowych, a kolejne 14 km jest w budowie.

Czy dogonimy Amsterdam lub Kopenhagę, i Warszawa również stanie się znana ze swoich rowerów? Trudno na to odpowiedzieć. Na pewno wiadomo, że miasto nie zaniedbuje miłośników dwóch kółek. My także nie pozostajemy w tyle – na osiedlu Central Park Ursynów już od dłuższego czasu stoi stacja wypożyczania Veturilo. Śmiało można założyć, że sezon wiosno-letni to dobry czas, aby spokojnie przesiąść się na rower i korzystać z uroków miasta.

Źródło zdjęć:  www.veturilo.waw.pl

Veturilo_Autor-Zarzad-Transportu-Miejskiego_01 Veturilo-1-szy-sierpnia-2-kopia 15679627480_faa45202f0_o