MENU
7

Strzał w dziesiątkę

2

„Woda z kranu kap, kap, kap…”

5

25 kwietnia 2016 Comments (0) Views: 759 Aranżacje

Na pokład!

Relaksujący, letni, świeży, taki jest styl, dzięki któremu zatrzymujesz lato w domu na dłużej. Cały rok czujesz się tak, jakby wakacje w Saint Tropez nadal trwały. Zapraszamy na pokład… kapitanie!

Styl morski (żeglarski) bazuje na trzech podstawowych kolorach: białym, granatowym i niebieskim, które mogą zostać uzupełnione o np. stare złoto, czerwień lub zieleń. Najczęściej wykorzystywanym motywem są żeglarskie paski. Morskie klimaty nadają się praktycznie do każdego rodzaju pomieszczeń, począwszy od łazienki, poprzez sypialnię, pokój dziecięcy, kuchnię i salon. Wnętrza te, są pełne światła i jasnych barw. Najlepiej pasują do nich naturalne materiały takie jak len czy bawełna. Do stylu morskiego idealnie nadają się meble nadgryzione „zębem czasu”, prawie „wyplute” przez morze i pozostawione na brzegu. Jeżeli jednak nie posiadamy tak unikatowych egzemplarzy, możemy postawić również na bielone drewno, rattan, wiklinę.

Styl morski dobrze wygląda w nowoczesnych mieszkaniach jedynie jako uzupełnienie prostych w formie wnętrz. Do zaakcentowania obecności morskiego ducha w mieszkaniu można wykorzystać m.in. globus, lampy lunety, modele żaglowców, stare wiosła, ster lub szklane wazony uzupełnione muszlami i rozgwiazdami. Należy jednak pamiętać, żeby nie nadużywać zbytnio dostępnych marynistycznych dodatków i nie przerobić stylowego mieszkania na starą kajutę.

Bezpretensjonalność oraz świeżość stylu żeglarskiego zachęca do tego, aby wsiąść na pokład własnego statku i pobawić się w kapitana. Zobaczcie sami!

Źródło zdjęć: Pinterest

1

3