MENU
IMG_1195

Zdjęcie na miarę Polaroida!

Hagiwara Sakutaro

rower_02

29 lipca 2016 Comments (0) Views: 1034 Uncategorized

Na wieszak z tym rowerem!

Po pierwsze bezpieczeństwo

To, co spędza nam sen z powiek i podpowiada, by swój sprzęt umieścić na balkonie, jest obawa, że sprzed domu rower zostanie skradziony lub po prostu nie ma takiej możliwości, aby trzymać rower na zewnątrz. Nie każdy przecież budynek wielorodzinny dysponuje rowerownią, dlatego tak wiele ludzi decyduje się na przechowywanie swoich jednośladów na balkonach. Często nie ma po prostu miejsca na klatkach schodowych. Co jednak zrobić, żeby umieścić rower na balkonie i nie rezygnować przy tym z jego powierzchni?

Estetyczne i funkcjonalne

Kolejnym krokiem, jaki należy podjąć, jest wybór elementu mocującego. Rynek oferuje sporo gotowych rozwiązań, jednak dla chcących podjąć własną inicjatywę ciekawym wyjściem będą stojaki DIY. Jednym z tego typu pomysłów jest przytwierdzenie do ściany dwóch drążków o średnicy 3 cm i długości 30 cm, na których zawiesza się ramę pojazdu.

Inną możliwość oferują półki z mocowaniem poprzez wgłębienie na ramę. Tu jednak główną rolę gra zawartość. Można znaleźć zarówno takie, które wyposażone są w schowek na kask, rękawiczki czy bidon, jak i te pełniące funkcję dekoracyjną. Jeśli zdecydujemy się na postawienie roweru zamiast jego podwieszania, można zadbać o stabilność dzięki drewnianym stojakom, w które wsuwa się koło. To elegancki i estetyczny element, zwłaszcza, że drewno nadaje ciepłego, przyjemnego dla oka klimatu.

Dopasować do stylu mieszkania

Warszawa coraz bardziej obfituje w miejsca, w których można aktywnie spędzać czas. Duża liczba ścieżek rowerowych sprawia, że wielu mieszkańców decyduje się na powzięcie tej właśnie dziedziny sportu. To z kolei generuje problem trzymania rowerów w mieszkaniu. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie różnego rodzaju stojaków, dopasowanych oczywiście do stylistyki całego mieszkania.

Źródło: Fpiec.pl, Pinterest

rower_01

rower_02

rower_03