MENU

Frank Lloyd Wright

Julio Cortázar

5

4 kwietnia 2016 Comments (0) Views: 650 Aranżacje

Optymista

Jest optymistyczny, pełen witalności i dobrze wpływa na przebywające w jego towarzystwie osoby. Pomarańczowe akcenty we wnętrzach to jedna z propozycji, w jaki sposób można ożywić przestrzeń, tak, by emanowała pozytywną energią.

Kolor pomarańczowy to kolor zachodzącego słońca, grejpfruta, cynamonu lub… marchewki. Pomarańczowy jest soczystą i ciepłą barwą. Jednak trzeba być z nim bardzo ostrożnym, bo nadmiar, zamiast działania motywującego, może powodować wrażenie zmęczenia i przytłoczenia. Kolor pomarańczowy z zasady podnosi w pomieszczeniach temperaturę i jednocześnie ożywia wnętrza, dlatego źle wygląda wśród innych ciepłych barw takich jak żółty lub czerwony.

W zależności od intensywności i proporcji dodanych pigmentów, kolor pomarańczowy może mieć różne odcienie. Będąc świadomym całej gamy jego możliwości można wybrać odcienie jaśniejsze i ciemniejsze, cieplejsze i chłodniejsze. Ze względu na różnice w odcieniach ewoluuje również nazwa, w takich przypadkach mamy do czynienia z pochodnymi koloru pomarańczowego: kolorem bursztynowym, marchewkowym, tycjanem, złocistym, miodowym, brzoskwiniowym. Pamiętając o zasadach łączenia koloru, pomarańczowy będzie dobrze prezentował się wśród szarości, beżów, zieleni, błękitów oraz kremowego, grafitowego i srebrnego.

Źródło zdjęć: Pinterest

 

1

2

3

5