MENU
Obraz1

Święta na Ursynowie

blog1

Niech moc będzie z Wami

ursynowskiecentrumkult

14 grudnia 2015 Comments (0) Views: 984 Lifestyle, Ursynów

Pełna kultura!

Niedawno prezentowaliśmy miejsce, którego odwiedzenie polecamy każdemu mieszkańcowi Służewca i okolic. Wygląda na to, że unikalna bryła Służewskiego Domu Kultury niebawem doczeka się konkurencji – przynajmniej w kwestii oferty kulturalnej, bo dogonić formę architektoniczną obiektu przy ulicy Bacha będzie naprawdę trudno.

Miejsce, które jako kolejne będzie mogło zaoferować mieszkańcom okolicy wiele ciekawych sposobów spędzania wolnego czasu, to Ursynowskie Centrum Kultury. Jego budowa – na tyłach ratusza dzielnicy, przy alei KEN – ma rozpocząć się w drugim kwartale 2016 roku. Władze dzielnicy nie kryją radości z faktu, że po kilku latach udało się zebrać potrzebne fundusze i  – obok coraz lepszej infrastruktury drogowej, lokalowej i oświatowej – w końcu będą mogły oddać mieszkańcom ursynowskich osiedli centrum kultury i rozrywki z prawdziwego zdarzenia.

Co znajdzie się we wnętrzach UCK? Galeria sztuki, klub muzyczny, sala widowiskowa na 350 osób, szereg sal szkoleniowo-dydaktycznych oraz jedna wielofunkcyjna (będą mogły odbywać się tam, na przykład, spektakle baletowe). Powierzchnia najnowszego nabytku na mapie ursynowskich inwestycji to ponad 3 tysiące metrów kwadratowych na trzech kondygnacjach. Wielkie otwarcie planowane jest na drugą połowę 2018 roku. Trzymamy kciuki za powodzenie projektu i podpowiadamy: z Central Park Ursynów to zaledwie 5 kilometrów. Chwila moment samochodem, nieco dłuższa chwila rowerem, czy też godzinny spacer. Po kulturalne wrażenia – zawsze warto!

 

ursynowskiecentrumkult

(wizualizacja Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st.Warszawy)