MENU
2

Jeans wychodzi z szafy

jesienne_wnetrze_001.docx

Aranżujemy jesienne wnętrze

02 (1)

29 sierpnia 2016 Comments (0) Views: 707 Aranżacje

Pięć kroków do stworzenia pokoju pierwszoklasisty

Pierwsze dni w szkole to ogromna zmiana dla dziecka, które do tej pory całe dnie spędzało wśród zabawek. Przychodzi czas na wyrobienie sobie nawyków wczesnego wstawania, odpowiedniego zarządzania czasem czy też codziennej nauki. To również duże wyzwanie dla rodziców – należy wówczas nie tylko służyć wsparciem psychicznym, ale też przygotować dla malucha pokój tak, aby dobrze mu służył podczas roku szkolnego.

Krok pierwszy: wydziel strefy

Przede wszystkim – wydzielmy w pokoju trzy strefy. Niech dziecko ma osobne miejsca do snu, zabawy i nauki. Jeśli to możliwe, zastosujmy ścianki działowe, parawany albo ustawmy meble tak, aby strefy pozostawały w pewnym oddaleniu od siebie. Jeżeli nasze pociechy współdzielą pokój, trzeba zadbać, by miały oddzielone biurka, aby się wzajemnie nie rozpraszały.

Krok drugi: wybierz meble

Teraz czas na zagospodarowanie miejsca do nauki. Tu zadbajmy o naturalne oświetlenie. Ustawmy też lampkę. Jeśli dziecko jest praworęczne, powinna znaleźć się z lewej strony. Biurko zapewni dobrą postawę, kiedy blat będzie nachylony pod kątem 16 stopni. Nie można zapomnieć o krześle z regulowaną wysokością. Dobrze jest kupować meble, które będą spełniać swoje funkcje nawet wtedy, gdy uczeń urośnie. Materiały, z których wykonane jest wyposażenie pokoju, powinny być łatwe w myciu.

Krok trzeci: zadbaj o koncentrację

Aby ułatwić skupienie się dziecku, dobrze będzie zainwestować w szafkę czy skrzynię, w której zamknie ono swoje zabawki. Sam kolor ścian powinien być stonowany, ale miły dla dziecięcego oka. Trzeba również pamiętać o stałym zachowywaniu porządku na biurku. Niech znajdzie się tam jedynie piórnik i kartki do notowania.

Krok czwarty: zrób miejsce na przybory

W pokoju powinno się postawić regał z książkami i przyborami. Niech dziecko wybierze sobie akcesoria z ulubionym bohaterem bajki i udekoruje szafki obrazkami. Można też powiesić tablicę korkową, na której umieszczone będą prace malucha. Wraz z upływem lat stanie się coraz bardziej przydatna – wkrótce zawiśnie na niej tabliczka mnożenia i lista angielskich słówek.

Krok piąty: spraw dziecku budzik

Przygotowanie kącika pierwszoklasisty nie może jednak ograniczać się do strefy nauki. Rozpoczyna się przecież wczesne wstawanie. Pozwólmy dziecku wskazać budzik, który najbardziej mu się podoba. Mimo popularności smartfonów, kolorowy dodatek wciąż może być dla dziecka atrakcją. Taki niewielki wydatek może uprzyjemnić codzienny rytuał. W tym celu można również sprezentować uczniowi pościel z ulubionym bohaterem lub motywem zwierzęcym. Tak zaaranżowany pokój sprawi, że dziecko będzie czuło się komfortowo w tej dużej dla niego zmianie.

Źródło zdjęć: Pinterest02 (1) 04 (1)