MENU
c

Dla mnie cappuccino

1

Kurza stopka

2

13 kwietnia 2016 Comments (0) Views: 820 Aranżacje

Podium dla podestu

Odporna na nasłonecznienie, miła w dotyku oraz amortyzująca upadki – taka jest drewniana podłoga na tarasie lub balkonie. Taka podłoga może być w zasięgu Twojej ręki, a w zasadzie… nogi. Dowiedz się, jak można ocieplić wizerunek podłogi na balkonie, dzięki drewnianym podestom.

Jeżeli marzy Ci się wyjście bosą stopą na poranną kawę na balkon, czując jedynie ciepłe i przytulne drewno, możesz to marzenie bez problemu spełnić, nawet jeśli mieszkasz w budynku wielorodzinnym. Wbrew pozorom wyłożenie drewnianej posadzki na balkonie lub tarasie nie jest ani tak bardzo czasochłonne, ani nie wymaga aż tak dużych nakładów finansowych, a uzyskany efekt wręcz odmienia balkon. Ponadto, podłoga z drewna spowoduje, że balkon będzie naturalnym przedłużeniem salonu czy kuchni, tworząc spójną przestrzeń zewnętrzną wraz z wnętrzem mieszkania.

Aby uzyskać efekt podłogi drewnianej możemy wybrać m.in. drewniane podesty, dostępne od jakiegoś czasu w marketach budowlanych oraz sklepach z wyposażeniem wnętrz. Wybierając podest należy wziąć pod uwagę jego wysokość po ułożeniu na podłodze, aby nie przewyższała wysokości progu balkonu. Zazwyczaj podesty nie są kładzione bezpośrednio na podłodze, jednak na wbudowanych podkładkach z tworzywa sztucznego, tak, aby nie uległy zawilgoceniu. Układając podesty należy pamiętać również o tym, że powierzchnia pod spodem musi być równa. Trzeba także wziąć pod uwagę zachowanie odpowiedniego spadku (ok.3%), aby nie zatrzymywała się na podłodze woda. Podesty łączone są ze sobą na zatrzaski, co sprawia, że montaż nie jest skomplikowany. Chociaż nie są ze sobą na stałe złączone, podłoga z podestów jest stabilna, a w przypadku konieczności demontażu można ją w łatwy i szybki sposób ściągnąć.

Dzięki temu, że podłogi balkonowe nie stanowią ekstremalnie dużych powierzchni, również koszt podłogi na balkonie jest możliwy do akceptacji, a efekt powoduje, że chce się przebywać na balkonie! Zobaczcie sami, jak łatwo można spełnić marzenie o pięknym drewnianym balkonie!

Źródło zdjęć: Pinterest

2 vv1