MENU
20564_b6d351b85_626_

Akcesoria, które ożywią Twoje wnętrze

5327184_original

Nowoczesne mieszkanie na Ursynowie

Running woman. Outdoor Workout in a Park

4 grudnia 2014 Comments (0) Views: 1899 Lifestyle, Uncategorized, Ursynów

Sportowy Ursynów

Osobom aktywnym, spragnionym relaksu, rekreacji polecamy zapoznanie się z ciekawymi możliwościami spędzania wolnego czasu na Ursynowie. Może właśnie to będzie dla was powód, żeby zamieszkać w miejscu zamieszkałym przez ponad 150 tys. mieszkańców. Jedno z największych osiedli w Polsce przeżywa swój renesans popularności; na Ursynowie przybywa nowych mieszkań, sklepów, kafejek i ośrodków sportowych. A my wskażemy wam, co robić, by zrelaksować się po pracy, nie opuszczając przy tym ani na chwilę Ursynowa.

Ursynowskie miejsca rekreacji

Plenerowa siłownia obok stacji Kabaty

To punkt, którym Ursynów zdecydowanie wygrywa z resztą warszawskich dzielnic. Możliwości uprawiania przeróżnych sportów jest tam naprawdę wiele. Na początku warto zapoznać się z ofertą Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Na UCSiR składa się sześć centr sportowych, rozlokowanych w różnych częściach dzielnicy: dwie hale (Arena Ursynów + Arena Active Club oraz Hala Hawajska), kompleks sportów wodnych Aqua Relaks oraz dwa zespoły obiektów sportowych: Koncertowa i Hirszfelda.

Running woman. Outdoor Workout in a Park

Jakie sporty możecie uprawiać w budynkach UCSiR? Praktycznie wszystkie. Są i siłownie, sale fitness, stoły do ping-ponga, boiska do gry w piłkę siatkową, nożną i koszykówkę, baseny (Aqua Relaks dysponuje krętą zjeżdżalnią dla dzieci!), jest wreszcie bilard oraz kręgielnia. Możecie poćwiczyć w dowolnych godzinach, można także umawiać się na zajęcia z instruktorami – na przykład sztuki walki dla dorosłych i dzieci. Do każdego z centrów można kupować karnety na 4 lub 8 wejść oraz wejściówki pojedyncze. Oczywiście to nie jedyne tego typu miejsca na Ursynowie – znajdziecie tam kilkadziesiąt siłowni i fitness clubów. Znajdują się praktycznie przy każdej większej ulicy! A bezpośrednio przy Multikinie Ursynów swoje miejsce znalazło kryte lodowisko.

Healthy Fitness

Co jednak, jeśli ktoś preferuje darmowe uprawianie sportu? Ledwie kilka miesięcy temu Ursynów wzbogacił się o kilka nowych siłowni ‚pod chmurką’ (m.in. w okolicach stacji metra Kabaty i Imielin). Zima może nie sprzyja ćwiczeniom na świeżym powietrzu, choć z drugiej strony każdy mors powie, że to właśnie wtedy organizm hartuje się najbardziej. Na Ursynowie jest także gdzie pobiegać, zarówno na nawierzchni twardej (szerokie chodniki wzdłuż alei KEN), jak i miękkiej (Lasek Kabacki). Latem można skorzystać z usług stadniny koni na Natolinie, zimą zaś pozjeżdżać na sankach z Kopy Cwila.