MENU
kuchnia

Bądź sprytny w kuchni

5

Na pokład!

7

22 kwietnia 2016 Comments (0) Views: 838 Aranżacje

Strzał w dziesiątkę

Dobrze podkolorowany trójkąt, koło czy romb połączone w abstrakcyjny sposób, tworzą chętnie wykorzystywany w aranżacjach motyw. Formę geometrycznych figur mogą przybierać fotele, półki lub lampy. Dzisiaj jednak zajmiemy się kafelkami, które są idealnym nośnikiem dla geometrycznych wzorów.

Motywy geometryczne idealnie komponują się z prostymi nowoczesnymi wzorami. Aby przełamać monotonię wnętrza, możemy użyć geometrycznej formy uzupełnionej soczystym kolorem. Użycie sześciokątów, kół, trójkątów, kwadratów lub rombów było popularne we wnętrzarstwie już w latach 60., a jego echo odzywa się po dziś dzień. Motyw geometrycznych form powraca nie tylko w aranżacji wnętrz, lecz również w świecie mody oraz designu. W związku z czym pasjonaci matematycznych figur, mogą w pełni odzwierciedlać swoje zainteresowania, praktycznie na każdym kroku, nie tylko w mieszkaniu, ale i w sposobie ubierania się.

Podłoga to jedno z miejsc w mieszkaniu, gdzie doskonale można wyeksponować geometryczne wzory. Można tutaj pobawić się nie tylko formą płytek (nie muszą być prostokątnymi modułami), ale i kolorem, dzięki nadrukowanym wzorom. Idealnym rozwiązaniem jest, kiedy forma przeplata się z kolorem tworząc dwa równoległe wzory. Wyraziste i unikatowe podłogi doskonale sprawdzają się np. w łazienkach, gdzie tworzą bardzo dobry akcent kompozycyjny całego pomieszczenia, pod warunkiem, że ich tło stanowią stonowane i jednolite powierzchnie. Ponadto kafelki dosyć często wykorzystywane są np. w przedpokojach czy holach, gdzie oprócz funkcji estetycznej spełniają funkcję czysto praktyczną – są łatwe do utrzymania w czystości. Coraz częściej osoby odważne stawiają na oryginalne geometryczne wzory w przestrzeniach między meblami kuchennymi. Jest to bardzo dobry pomysł, jeżeli reszta pomieszczenia jest odpowiednio zaaranżowana, tak, aby wspólny mianownik dla całej przestrzeni był widoczny gołym okiem. Wówczas sięgnięcie po geometryczny wzór może okazać się strzałem w dziesiątkę!

Źródło zdjęć: Pinterest

7

6