MENU
fb_1200x628_WW

Wakacyjna wyprzedaż w Central Park Ursynów

Emil Oesch

plak_sierpien

10 sierpnia 2016 Comments (0) Views: 635 Uncategorized

Ursynów bliżej natury

Sierpień to doskonały czas, aby wyruszyć na przygodę. Wieczory są jeszcze długie i ciepłe, a przyroda wyjątkowo bujna. Warto skorzystać z takich okoliczności, wybierając się na zorganizowane zajęcia, które uchylą rąbka tajemnicy świata, w którym żyjemy. Już od 6 sierpnia Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej będzie przeprowadzać warsztaty dla dzieci i dorosłych. Na spotkaniach dowiemy się między innymi, dlaczego mrówki są takie małe, zobaczymy film i wyruszymy w nocny spacer po lesie. Wstęp jest wolny.

6 sierpnia na warszawskim Ursynowie startują warsztaty przyrodnicze. Zajęcia organizowane są przez Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich Warszawa. Są one dedykowane dzieciom powyżej 3 roku życia, jednak nie zabraknie atrakcji dla dorosłych. Odbędą się w Lesie Kabackim, nieopodal Parku Kultury w Powsinie, przy ul. Rydzowej 1A.

Jako pierwsze zorganizowane będą warsztaty muzyczne zatytułowane „Bzzz… co słychać w lesie latem?”. Odbędą się w pierwszą sobotę miesiąca. Potrwają od godziny 10:00 do 14:00. Program dostosowany jest do rodzin z dziećmi w wieku od 3 do 5 lat.

Kolejne zajęcia noszą nazwę „Superorganizm. Warsztaty o mrówkach”. Planowane są na 25.08 i 27.08 od 10:30 do 12:00. Spotkanie dedykowane jest rodzinom z dziećmi od 6 do 12 roku życia. Okazję do aktywnego wypoczynku będą mieli również dorośli. Dla nich zorganizowana zostanie gra na terenie lasu, ognisko i pokaz filmu. Początek o godzinie 20:30.

Przez cały czas trwania projektu w dni powszednie od godziny 10:00 do 14:00 można będzie wypożyczyć koce, gry edukacyjne i sprzęt sportowy. To świetna okazja do urządzenia pikniku z przyjaciółmi i rodziną. Równolegle prowadzone będą zajęcia dla szkół i przedszkoli – stacjonarnie w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej i w Lesie Kabackim.

Choć udział w warsztatach jest bezpłatny, należy zapisać się na zajęcia poprzez platformę dostępną na stronie Centrum. Nie jest to jednak wymagane do skorzystania z oferty wypożyczenia sprzętu do rekreacji. Warto angażować się w przedsięwzięcia, które dają możliwość lepszego poznania swoich sąsiadów. Tworzenie lokalnych społeczności przez zacieśnianie więzi jest bardzo ważne, bo podnosi poziom bezpieczeństwa w miejscu, w którym się żyje.

Możliwości, które oferuje Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, jest bardzo wiele. Najważniejsze, by swój harmonogram zajęć dopasować do potrzeb, ale i preferowanego typu wypoczynku. I pamiętajmy, że pozostał tylko miesiąc wakacji – warto zatem wykorzystać go w pełni.

 

Źródło zdjęć: haloursynow.pl

plak_sierpien