Idą Święta, a więc sezon prezentów i podarunków. To także okres sporego bólu głowy dla tych, którzy nie chcą kupować bliskim kolejnych krawatów czy książek. Na szczęście, jest kilka uniwersalnych i sprawdzonych prezentów, które zawsze wywołają uśmiech na twarzy obdarowanego.

1. Karta podarunkowa sklepu. Nie wiesz, czy krój koszuli trafi w gusta a spodnie nie okażą się przykrótkie? Wybierz kartę podarunkową do ulubionej sieci sklepów osoby obdarowywanej. Rozwiązanie to daje całkowitą dowolność wyboru produktu, a także elastyczność doboru kosztów. Zaraz po Świętach rusza sezon wyprzedaży – więc taki prezent to strzał w dziesiątkę.

2. Poszukaj nowych wrażeń. Emocji ponoć nie można kupić. A może jednak? W internecie nie brakuje serwisów, które pozwalają na zakup bonu na lot balonem, skok na bungee czy przejażdżkę sportowym samochodem. Obdarowany sam wybiera czas i miejsce realizacji swojego prezentu. Dodatkowo, to jeden z „prezentów idealnych” – kupujemy bowiem coś, na co zwykle nasz przyjaciel czy członek rodziny nie zdecydowałby się korzystając tylko z własnego budżetu.

3. Podarunek dla całej rodziny. Spróbuj wybrać coś, co poszerzy grono zainteresowanych Twoim prezentem. Wówczas, nawet jeśli sam obdarowany ma wątpliwości co do podarunku, z pomocą przyjdą członkowie rodziny. Przykładem może być rodzinna gra planszowa, akcesoria do ćwiczeń czy nawet wyższej klasy przybory kuchenne – a więc wszystko to, czym można (i warto!) się podzielić.

A może po prostu zapytajmy? Tak naprawdę dla większości z nas liczy się gest – a samo zadowolenie z prezentu zawsze będzie na pierwszym miejscu przed samym faktem sprawienia niespodzianki.